Кращі воблери на щуку ✔ Топ ➓ Японські самураї

Вельмишановне панство, ви собі навіть не уявляєте, який я радий представити вам наступний запис. За заголовком “кращі воблери на щуку” ховається той самий “сын ошибок трудных”, або по нашому – досвід. Сьогодні я вам розповім про найкращих з найкращих для лову щуки, про воблери які вироблені у Японії. Серед них ви знайдете приманки майже для будь-яких умов.

Незважаючі на те, що більшість з цих приманок не розроблялися для лову щуки, вона на них ловиться в Україні, це точно! Може тому, що це насправді кращі воблери для лову щуки.

Від багатьох топів, які ви знайдете в інтернеті, цей буде відрізнятися тим, що у ньому не буде призових місць. Взагалі ніякіх місць не буде, але у статті ви знайдете насамперед інформацію. Плюси та мінуси, характеристики, сприятливі умови використання, та інше. Також я намагався порівняти їх між собою за якісними критеріями та результат представив у вигляді прогрес бару.

Megabass Anthrax 83F — воблер для лову на поверхні

Кращі воблери виробництва Японії Megabass Anthrax 83F

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 83 мм, ширина 12 мм, висота 20 мм. Вага – 10,5 грамів, паспортне заглиблення до 30 см.

Швидко спливаючий воблер, із заглибленням до 30 сантиметрів, який копіює поведінку пораненоЇ рибки, що спокусливо б’ється в конвульсіях на поверхні води, причому – черевом догори. Анімувати його потрібно з серйозними паузами, іноді по 3-4 секунди. Також слід звернути увагу на одну особливість: поведінка приманки у воді істотно відрізняється в залежності від положення вудилища. При вертикальному – воблер йде майже біля поверхні, при горизонтальному – він охочіше заглиблюється.

Власників Anthrax 83F старої серії, з металевим рухомим плавцем сучасна модифікація може помилково розчарувати. Справа в тому, що тепер воблер повністю пластмасовий і це серйозно позначилося на спливанні. Він спливає істотно швидше і його набагато важче «вмочити з головою». Але на привабливість для риби і міцність ці моменти не позначаються, бо це дійсно кращий поверхневий воблер із Японії. Істотний мінус тільки один — льотні характеристики.

Інженери компанії Jackall виробляють ряд досить цікавих і незвичайних вобелерів. Асортимент цієї компанії може закрити потребу любого рибалки у сучасних японських воблерах. Якщо ви шукаєте кращий воблер для лову щуки біля поверхні, то насамперед зверніть увагу на…

Jackall Tiny Magallon — ловить навіть без хвоста

Кращі воблери виробництва Японії Jackall Tiny Magallon

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 88 мм, вага – 7,2 грама, паспортне заглиблення від 0,5 до 0,8 метрів.

Jackall Tiny Magallon – це двускладний воблер, форма тіла якого нагадує верховодку або плітку. Тобто — це мінноу. Мілководна приманка, яку можна провести на глибині до 0,8 метрів. Цікавим є той факт, що цей воблер має нейтральну плавучість, і якщо не використовувати сталевий повідець (з ним Tiny Magallon перетворюється на повільно потопаючий), то воблер може довгий час залишатися на одному місці в товщі води. Треба зазначити одну цікаву деталь – прозорий силіконовий хвостик. Він не тільки є своєрідним елементом декору, але і трохи скрашує гру воблера. Хоча, як показує досвід, риба продовжує відмінно клювати на Tiny Magallon навіть коли він виявляється без хвостика.

Jackall Tiny Magallon – майже ідеальний суспендер, але:

 • хвостик у нього — це слабке місце: мало того, що щука його відкусує (хоча дякую  компанії Jackall за можливість купити запасний), так він іще і деформується при транспортуванні (хвостик скрючується у формі літери Г);
 • трійники, як на мене, замаленькі. Заміна на великі призводить до того, що воб перестає бути суспендером…

Ще мало не забув – забарвлення! Варіантів кольорів не багато, але воблер доступний як в натуральних, так і у відверто фантазійних кольорах.

Major Craft, як ви знаєте, виробляє не тільки чудові вудлища. Ця японська компанія виробляє ще і кращі воблери. Наступна штучна приманка:

Major Craft Zoner Minnow 110 SP — гроза судаків

Кращі воблери виробництва Японії Major Craft Zoner Minnow

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 110 мм, вага – 20 грамів, паспортне заглиблення від 0,8 до 1,5 метрів.

Zoner Minnow не залишає шансу хижакові ні під час сутінкового «виходу», ні тоді, коли він вимагає подачі приманки прямо в пащу. За результатами цього сезону – це приманка №1 для лову судака на мілководді і, що важливо, вона не коштує шалених грошей. Ловить він і щуку. Та ще й ловить так, що стовідсодково заслуговує на те, щоби його помістили у статтю “Кращі воблери для лову щуки. Глибини до 2 метрів – найпопулярніші для мінношек, і для таких відмінно підходить Zoner. Заглибити його більше, ніж на 2 метри – не проблема. Досить надіти «важкий» титановий поводок, з яким цей суспендер воліє тонути. Але все ж це робити, мені здається, ні до чого.

Zoner Minnow ще дуже якісно зависає на сонному твічу і легко перетравлює його агресивного побратима, працює як в стоячій воді, так і на водоймах з течією. По грі – однозначні 5+! Що стосується льотних характеристик, то і тут все добре. Гачки на ньому стоять Owner Cultiva, до яких немає жодних претензій.

Та от без ложки дьогтю не обійшлося. Навіть японскі воблери мають маленькі особливості. Найчастіше рибалки нарікають на лопать (ламається), та на неякісне фарбування. Воблер дуже швидко стає жорстким б/в. На жаль, і мій досвід це підтверджує.

До розробки наступної приманки доклав руку сам президент компанії DUO Масахиро Адачи. Команда розробників поставила мету – створити кращі воблери типу джеркбейт (для ривкової проводки), і, на їхню думку, незабаром досягла її. На Jerkbait 120 SP, звичайно, сподівалися, адже гра у нього вийшла на диво, але припустити те, що він вистрілить у багатьох різних частинах світу, японці, звичайно ж, не могли…

DUO Realis Jerkbait 120 SP — король ривкової проводки

Кращі воблери виробництва Японії DUO Realis Jerkbait 120 SP

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 120 мм, вага – 18 грамів, паспортне заглиблення від 0,8 до 1,5 метрів.

Воблер розроблений спеціально для ривковой проводки, і це відчувається після перших же потяжок. Заводиться він легко і невимушено. Причому грає під час навіть невеликих ривків «жирно» і розкуто. Проводка “ялинкою” на 5 з плюсом. Сонний твіч – та ж п’ятірочка зі знаком «+». Більш того, DUO Realis Jerkbait дозволяє 100% повторити попередню траєкторію проводки.У польоті DUO Realis перевертається лише один раз, на початковій стадії польоту. Надалі він летить як стріла.

Найкраще ця приманка працює по «теплій» воді, у поверхневому шарі до 1,5 метрів. Ідеальні умови для цього воблера – відсутність вітру в поєднанні з неглибокими затоками, старицями і озерами. DUO не любить течію і вітер, він вимагає точності, і це, напевно, його єдиний мінус. Зате його можна застосовувати в якості інструменту для долову. Навіть якщо щука подряпалась об гачки, встояти перед грою DUO Realis Jerkbait 120 SP вона не може.

Рубрика “кращі воблери для лову щуки” буде стовідсодково неповноцінною, якщо я не згадаю про наступний витвір японської інженерної думки. А саме про воблер від компанії Megabass:

Megabass Vision 110 Oneten — легендарний джерк

Кращі воблери виробництва Японії Megabass Vision 110 Oneten

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 110,5 мм, вага – 14 грамів, паспортне заглиблення від 0,8 до 1,2 метрів.

Megabass Vision 110 Oneten – це класичний представник приманок класу мінноу. Невелика лопать, чіткі лінії і рубане довгасте тіло з «пірсингом» з трьох трійників, відразу надають воблеру грізного вигляду. Якщо його взяти у руки і потрясти, то ви чітко почуєте роботу системи далекого закидання. Вона тут являє собою камеру Low Mount Multiway Moving Balancer System (PAT) з вільно рухаючимися вольфрамовими кульками.На воблері встановленні розроблені спеціально для нього трійники фірми Katsuage. Їх особливість полягає в тому, що крім збільшеної на 25% гостроти, гачки Katsuage Out-Barb Hooks мають унікальну конструкцію, що знижує можливість зачепа і перехльосту. Ще ці трійники майже неможливо розігнути.

Взагалі-то стодесятий Vision – це Джерк. І ставлення він вимагає відповідного. Не просто ривковой проводки, а агресивної ривкової проводки! Довгий спінінг і потужна котушка з швидкісною передаткою 6,2 до 1 – це те, чого потребує цей воблер. От і стає мінусом те, що ця приманка вимагає нетрадиційного підходу. Якщо ви його знайдете, то Megabass Vision 110 Oneten надовго западе вам у душу.

Взагалі, не буває приманок, які всюди і завжди виступають в ролі панацеї. Тому продовжуйте боротися і наполягати на своєму, навіть коли справи зовсім не йдуть. І, головне – вірте, адже втративши віру – ви втратите все.

Якщо у пошуковій системі набрати словосполучення “кращі воблери”, то дуже вірогідно, що саме ця штучна приманка випаде на першій сходинці пошуку.

OSP Asura Rudra 130 SP — воблер із щучих мрій

Кращі воблери виробництва Японії OSP Asura Rudra 130 SP

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 130 мм, вага – 20 грамів, паспортне заглиблення 1,8 метрів.

Воблер класу мінноу має ідеально сконструйовану геометрію тіла, що дозволяє контролювати його на будь-якій швидкості. Він володіє трьома типами плавучості: плаваючий, суспендер і потопаючий.  Ще Рудра має свою гру навіть на рівномірці, але найкраще показує себе на твічингу. Головне, не перестаратися з ривками і не твічити його хаотично, а виробити якусь стратегію. Ось тоді ви помітите, що з кожним закидом підвищиться кількість покльовок. З плюсів можна виділити якісне покриття, міцний матеріал, гострі гачки.

Із особливостей можу вказати наступне: щоби твічити O.S.P. Rudra потрібна відповідна снасть, яка впорається з цим здорованем. Спінінг повинен володіти жорсткістю і не провалюватися при проводці, бажано з тестом до 30 грам, котушка повинна бути потужною, щоб твічінг не “розбивав» її, а також обов’язкова наявність товстої плетні і сталевого повідка. Явних мінусів немає, але варто бути обережним при виборі в магазині, щоб ненароком не купити підробку, в якій ви 100% виявите недоліки.

За 4 роки Yo-Zuri 3D Crank подарував мені масу рибальського щастя. Було все: і ейфорія від виловлених трофеїв, і розпач від втрачених моливостей. Як з’ясувалося, ця приманка з віком не втрачає свого зовнішнього вигляду, добре продумана і добре ловить.

Yo-Zuri 3D Crank R726 — кращі воблери для тролінгу

Кращі воблери виробництва Японії Yo-Zuri 3D Crank R726

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 65 мм, вага – 17 грамів, паспортне заглиблення 3,6 метрів.

R726 спочатку проектувався під тролінг, і, як на мене, з усього сімейства Yo-Zuri 3D Crank, він має найдосконаліший дизайн. Те, що лопать і тіло пов’язані між собою, заслуговує окремої номінації. У бічній проекції воблер зразково пропорційний. 3D-пластина, залита прозорою пластмасою, на світлі грає голографічними фарбами. Цей ефект додає приманці динамічності. 3D Crank працює з широкою амплітудою і високою частотою. Заводиться легко, навіть на низькій швидкості, не збивається його гра і на великій. У плані відповідності критеріям троллінгових воблерів – це відмінник. У нього гра яскрава, гучна, такий однозначно змусить на себе звернути увагу.

Перший мінус — це гачки. Не знаю, може хімічна заточка підкачала, а може вони мають невдалу форму, але мені це відомо як факт:  трійники на R726 – причина багатьох сходів, це я зрозумів, але було вже пізно. Риб, що зійшли не повернути. Після купівлі рекомендую рідні гачки відразу ж замінити на щось більш гостре і перевірене. Другий(га), скоріше не мінус, а особливість: заглиблення. Чим керувалися в компанії Yo-Zuri, поміщаючи таку цифру на коробку – мені не зрозуміло. Підняти воблер на 3,6 метрів фактично неможливо. Плававає він значно глибше — на глибинах 5+, тому вам це потрібно враховувати.

Що асоціюється з Ima Sasuke 105F – ескадрені міноносці типу «Замволт»! Настільки у нього футуристичний вигляд. Приманка категорично відрізняється від типових мілководних воблерів мінноу завдяки відсутності в конструкції лопатки, в її класичному уявленні. Кращі воблери для корчів:

Ima Sasuke 105F — іноваційний самурай

Кращі воблери виробництва Японії Ima Sasuke 105F

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 105 мм, вага – 13 грамів, паспортне заглиблення біля одного метра.

Найяскравіше у грі – стабільність. Середньочастотні похитування з боку в бік. За будь-якої швидкості проводки. Зі збільшенням швидкості «Сасуке» тільки пливе швидше. Виляє хвостом він і на агресивному твічингу, не поспішаючи, хвилеподібно хитаючись. Такій поведінці хтось повісив ярлик «swimming». Управляється воблер настільки точно, що якщо зменшити швидкість проводки і підняти кінчик вудилища вгору, можна провести його безпосередньо в зоні поверхневого натягу. При цьому поверхня рідини формує знамениту бульбу-хвилю – найапетитніше, що можна запропонувати жируючему біля поверхні хижакові.

Приманки компанії Ima, на даний момент, є носіями тої самої справжньої японської якості. І це, на жаль, відображається на ціні. Коштує  нині овес не мало… Хоча насправді,  якісна річ не може коштувати замало, тому часто рибалки кажуть — ловить на усі гроші.

Ще одна цікава особливість: заводиться він легко, миттєво відповідаючи на потяжку грою, але також миттєво і зупиняється! Тому проводка його серед латаття досить оригінальна: Sasuke впирається в латаття, але якщо його відпустити, то воблер немовби здає назад.

Наступними представляю унікальні спінінгові приманки, створені руками майстрів країни, де сходить сонце. Як кажуть у вузьких колах:  багато “балісонів” бути не може…

Deps Balisong Minnow 130SP — “bumpee sound” для щуки

Кращі воблери виробництва Японії Deps Balisong Minnow Suspending 130

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина 130 мм, вага – 24,8 грамів, паспортне заглиблення від 1,3 до 2-х метрів.

Deps Balisong Minnow Suspending 130 може виглядати схожим на інші jerkbaits у пакеті, але саме там закінчуються подібності. Він оснащений передовою системою передачі ваги, подібною до тої, що знайдена в Radscale та Buzzjet. Вона дозволяє йому рухатися по двом осям – в обидві сторони в бік і вгору-вниз. Балісон реагує навіть на найтонші дії стрижнів. Він  настільки точно збалансований, що навіть при надшвидкому відтворенні він завжди повернеться до центру. Це означає, що ви можете створювати нескінченно регульовані обсяги спалаху, щоб краще прокладати траекторії.

За задумом конструкторів цей воблер не тільки набуває активної твічінгової гри з різкими і навіть хаотичними стрибками і коливаннями, але і випускає шум – “bumpee sound”!  Вібрацію, яка здатна роздратувати навіть самого пасивного і загальмованого хижака. За основними характеристиками цей воблер справжній відмінник, а єдиний мінус який я виявив за час експлуатації — це вартість.

Високі ціни та популярність серед рибалок стимулюють китайців підробляти таку приманку. Тому будьте уважні при купівлі. Оригінал завжди краще копії.

Далі у нас на порядку виріб, до якого доклав руку знаменитий японський рибалка, інженер, музикант і дизайнер – Юкі Іто. Приманка ця не проста, вона не тільки носить його ім’я, але і оповита красивими легендами.

Megabass Ito Shiner — з афтографом майстра

Кращі воблери виробництва Японії Megabass Ito Shiner

Гачки
Якість корпусу
Технології
Гра
Льотні характеристики

Воблер має наступні розміри: довжина115 мм, вага – 14 грамів, паспортне заглиблення від 0,5 до 1,2 метра.

Завершує топ кращих воблерів з Японії для лову щуки Ito Shiner від Мегабасс. Як на мене, класична ідеальна форма. Невелика лопать плавно перетікає в довгастий корпус приманки, всім своїм виглядом просто кричить: «Я – частина мінноу!». Форма тіла – майже точна копія легендарного Vision Oneten (тіло тільки трішки вище), гачки на традиційних місцях, хоча вони і більші. Це типовий фірмовий стиль компанії Мегабасс, і якщо вам він не подобається, то це ще не означає, що він непоказний. Стиль Megabass автентичний на 100%, і крапка.

Взагалі, я не бачу сенсу перераховувати нескінченні переваги Megabass Ito Shiner. Зрозуміло, що ця «спортивна модель» увібрала в себе все найкраще. Летить як чемпіон, плаває як чемпіон і ловить так само. Переваги є, і добре. Цей уривок не має на меті пропіарити легендарний воб – знайдуть в ньому недоліки 99,9% рибалок. Але все, що вам потрібно знати — у нього немає недоліків, крім високого цінника. Усі інші характеристики на рівні, де перебувають кращі воблери. Отже купляйте, жодна українська щука не встоїть перед його грою.

Ні в якому разі не претендую на істину, але на мій погляд, вище розташовані саме кращі воблери для лову щуки. Якщо ви з цим не згодні, чекаю у коментарях на  ваші думки, щодо воблеру “номер один”.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.

  4 Comments

 1. alisekakakka
  15.02.2018

  А Орбіт???
  Воблер ZipBaits Orbit 110 – знаменитий воблер мінноу для лову щук. На водоймах користується великим успіхом у рибалок. А у вас у топі немає:(

  • admin_Fish
   20.02.2018

   Так Обіт це не тільки жуйка без цукра. Але він не з моєї коробки, Нажаль…

 2. 100$
  07.05.2018

  Дякую, дуже пристойний запис. Без зайвих слів, чотко по справі. Нажаль усі ці Бобіки зара стільки коштують, шо становиться зле… Наш рівень — силіконка Предатор. Украінські Корсари теж не дешеві, але япошки це жесть

 3. admin_Fish
  11.05.2018

  І не кажіть! Я зразу як куплю, несу у церкву:)