Історія Рапала ✔ Як народжувалася легенда

Історія Рапала ✔ Як народжувалася легенда

Історія Рапала

Сьогодні я хочу розповісти вам про людину, яка придумала сучасний вид воблера і дізналася як його можна занурити. Про того, хто перший почав імітувати не просто рибку, а поранену її різновидність. Ви чули про Рапала все? То вам честь і хвала. Не чули? Так тож добре! Тоді я рекомендую вам цю історію.

За випадковим збігом світова популярність Мерелін Монро сприяла і світової популярності фінського рибалки Лаурі Рапала. Мільйони читачів журналу Life дізналися про принади Рапала випадково, це зіграло свою важливу роль: американське представництво фінської сімейної фірми отримало величезну кількість замовлень.

Йшов 1962 рік, і ще далеко було до поширеного нині балансира Рапала, відомого всім воблера Х-Rap, та не менше відомого Rapala Deep Tail Dancer, а «Рапала» вже отримала  світову популярність: про сімейну фірму, яка прославила Фінляндію, дізналися всі рибалки.

Почалося ж усе так: бідний фін з допитливим розумом знав про рибу все і постійно що-небудь та придумував. Так як риба була гарною підмогою в сім’ї, потрібен був постійний улов. Ще інтенсивніше закрутилися думки у фанського рибалки. Одного разу помітивши, що шматочки дерева кружляють в струмені, залучаючи зграї риб, він вирішив зробити з пробки перший свій воблер, обгорнутий в розплавлений фотонегатив… Це був перший крок до своєї всесвітньої популярності.

Історія Рапала ✔ Як народжувалася легенда

У середній Фінляндії є містечко Рапала. Саме назва цього місця біля озера Пяйянне випадково, через помилку священика, стало  прізвищем Лаурі, яке згодом так вдало підійшло і до назви фірми і до приманок, які фірма стала виготовляти. «Rapa» в перекладі з фінської мови «бруд».

Повернувшись з війни, Лаурі Рапала продовжує свою роботу по виготовленню приманок разом зі своїми синами і дружиною.

Сьогодні фірма «Rapala» є однією з найбільших виробників воблерів в світі – до 150 мільйонів штук на рік. Рибалки 140 країн світу знають і воблери, і вузол Рапала, який прив’язує приманки до волосіні.

Історія Рапала ✔ Як народжувалася легендаЛаурі Рапала, 27 листопада, 1905 дата народження. Помер у 1974 році. Якщо коротко то:

 • У 1936 році у Фінляндії Лаурі Рапала (Lauri Rapala) створив свій перший воблер. Це була 11-ти сантиметрова плаваюча модель, відома і до сьогоднішнього дня як The Original Floater Rapala.
 • У 1952 році на літніх Олімпійських іграх у Гельсінки спортсмени придбали воблер і привезли його до Північної Америки.
 • В 1959 році Рон Вебер стикається з Original Floater воблером від Rapala на риболовлі в Канаді. Це була риболовля і приманка, яка назавжди змінить його життя, а також життя мільйонів рибалок у всьому світі.
 • В 1960 році прибула перша партія The Original Floater Rapala до США.
 • 5 серпня 1962 року, Мерілін Монро була знайдена мертвою у своїй квартирі у Брентвуді, штат Каліфорнія. Новина просто потрясла Америку. У свою чергу, кожна газета та журнал опублікували історію життя та смерті американської красуні номер один.
 • 17 серпня 1962 року на обкладинці журналу Life красувалася фотографія Мерілін Монро, а в самому журналі описувались яскраві історії її життя. Серед інших статей у цьому номері була ще одна стаття під назвою “Приманка не може пройти мимо”. Це видання журналу Life побило всі рекорди і розійшлося в 3 мільйони екземплярів.

Однією з найстаріших історичних вже приманок — є воблер Original Rapala. При проводці в воді він виглядає натурально: віхляє поранена рибка … Як же домігся майстер особливого специфічного вихляння приманки, що викликає інтерес риби? Матеріал! Рапала вибирає бальсу – легкий і міцний матеріал. До сих пір приманка з бальси ні в яке порівняння не входить до сучасних воблерів із пластмаси.

Фірма «Rapala» ретельно ставиться до виготовлення своїх принад, вибираючи найякіснішу деревину, використовуючи тільки легку її частину. Сам воблер, його тіло, робиться з дотриманням всіх правил обробки для надання потрібних форм. Тести проходять всі воблери і, якщо ви придбали упакований в магазині воблер, знайте, що він вже здав свій перший іспит.

Історія Рапала ✔ Як народжувалася легенда

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.

  1 Comment

 1. Червонець
  20.05.2018

  Рапала навіть під час війни на фронті ловив рибу… Майстер про якого майже нічого і розповісти…Мерлін кажете