Риболовля в травні ☀☁ Особливості та поради

Риболовля в травні / ловля краснопірки / Особливості та поради

Традиційно на початку статті нагадаю вам про те, які обмеження діють у цей час на водоймах України. Так от, риболовля в травні теж проходить на фоні дії нерестової заборони. А тому запам`ятайте, що у травні, як мінімум до 20 травня на водоймах загального користування:

 • лов раків  — заборонено!
 • лов з човна — заборонено!
 • лов на два та більше гачків — заборонено!
 • лов за межами ділянок, дозволених для любительскої риболовлі — заборонено!

Багато чого заборонено рибалкам  у травні, майже до кінця місяця, але риболовлю — зовсім не заборонено! Нагадаю,що під час нересту можна рибалити: у межах населених пунктів, з берега, на один гачок! 

Риболовля в травні / ловля краснопірки / Особливості та поради

Риболовля в травні

Після квітневих мізерних уловів, в травні українські рибалки можуть розраховувати на успішну і добутливу риболовлю. В цей час більшість коропових риб починає активно харчуватися. На багатьох водоймах спостерігається справжній жор таких риб як окунь, короп і карась. Після прогріву води до 12 градусів за Цельсієм можна розраховувати на клювання сома. Плітка, краснопірка та тарань вже не дають нудьгувати, а до кінця місяця все частіше показує трійникам свої зуби і щука. Ще один хижак, який активно харчується у травні – головень. Ловля на хруща не дасть збрехати.

Спіннінг на головня

В уловах українських рибалок в травні присутні так само: верховодка і підлящ, густера і лящ, чехоня, жерех, судак, лин, білий амур, товстолоб, сонячний окунь і ще кілька менш відомих риб. Слід відразу зазначити, що рибалка в травні на мирну рибу, не вимагає від рибалки вставати з самого рання. Клювання починається ближче до 8-9 ранку і для риболовлі в травні більше підходить вечір. І ще один момент. У травні, як і в квітні, немає особливого сенсу в довгих вудилищах і далеких дистанціях лову. Вся риба стоїть під ногами!

Риболовля в травні / ловля краснопірки / Особливості та порадиНа що клює риба у травні?

У цей час остаточно відходять від зимової сплячки майже всі види українських риб. Коропові поступово переходять на харчування великими тваринними насадками. Якщо ранньою весною найбільш привабливі для них опариш і мотиль, то в травні, вони переходять на харчування хробаками і молодими п’явками. Можна побачити клювання на манку, хліб, консервовану кукурудзу і перловку. У пошуках їжі, представники цього сімейства роблять багатокілометрові міграції (особливо лящ), в ході яких, наткнувшись на корм, просто перевертають донний грунт. Найпопулярнішою наживкою для мирної риби в травні є хробак, манка та личинка мухи.

Фото риби Карась на ДніпріЛин у травні дуже добре ловиться в “вікнах” рослинності. І звертаю вашу увагу: для нього теж добре підійде хробак або консервована кукурудза.

Фото риби Лин на рогозі

У окуня в травні відбувається справжня обжерливість. Він стрімко атакує майже будь що із того, що пропливає поруч із ним. Він добре ловиться як на поплавок, на живця і хробака, так і на спінінг, на штучні тверді і м’які силіконові приманки. Якщо вам цікава ловля окуня, беріть на травень відпустку:)…

Досьє риби України Окунь на старому руслі

Щука харчується в прибережній рослинності, і часто робить  це в поверхневому шарі. Так от, успішні рибалки пропонують їй вертушки, поверхневі воблери і поппери, а найбільш бажаною наживкою для зубастої в травні є живець. Вид риби особливої ​​різниці не має, головне щоб вона була рухлива, і розмір її не перевищував 10 см.

Живець на щуку

У травні головень чекає, що йому запропонують хруща, але не гребує і кожушками або пучком хробака. Ловлять цю безумовно цікаву в плані рибаловлі рибу, так само на сирок з хлібом і на курячу печінку. Непогано ловиться головень і на приманки спінінгів, такі як вертушки, імітації жуків або інших комах. Риболовля в травні по головлям – дуже перспективна.

Улов у травні

Спочатку юзабіліті для тих, хто не читає:) Почну з того, що перед вами є дві діаграми. Вони інформують щодо імовірного виду риби, який можливо спіймати у травні в Україні. Окрема діаграма для мирних, і окрема для хижих прісноводних риб. Це скромна порада, на що вам краще орієнтуватись при плануванні риболовлі в травні. Одиниці, звісно, суб`єктивні, але знаю, що вони потрібні багатьом рибалкам для самоствердження. Так от, у розрізі, мрії рибалки у цей місяць виглядають так:

Мирні риби

 • Плітка
 • Короп
 • Краснопірка
 • Густера
 • Карась
 • Лящ

Хижі риби

 • Окунь
 • Щука
 • Білизна
 • Судак
 • Головень
 • Сом

Де ловити рибу у травні?

Вирушаючи на риболовлю в травні, потрібно ще й знати де риба вже активна, а де ще ні. Бо від цього дуже сильно залежить успіх. На водоймі, де риба починає клювати тільки в червні, в травні робити нічого. І таку інформацію, досвічені рибалки збирають роками, ретельно і в різних місцях. У тому числі і в інтернеті, на форумах. Так, друзі, цей лайфхак рибалка в травні просто вимагає застосовувати. Це те, що стосується водойми.

Що стосується місця на водоймі? Не дивлячись на те, що кожен окремий вид риб надає перевагу різним ділянкам українських річок, водосховищ, ставків і озер, я рекомендую перш за все при організації пошуку місця проживання об’єкта лову, звертати увагу на наступні спостереження. Найбільш перспективними є такі місця:

 • що прогріваються, піщані або кам’янисті мілини;
 • вікна в прибережній рослинності;
 • місця поблизу берега, з глибиною менше 2-х метрів, з повільною течією або без неї;
 • місця, в яких візуально визначається активність риб;
 • місця популярні у рибалок 🙂

Слід ще зазначити, що навесні багато з видів риб збиваються в зграї, і для успішної риболовлі слід гарненько спостерігати за поверхнею водойми. Стайна риба видає себе — часто з’являються сплески. Ну і головне: в травні на риболовлі не слід сидіти на одному місці, рибу потрібно шукати! Хоча я бажаю вам терпіння і посидючості!  Ні хвоста не луски, товариші!

Риболовля в травні / ловля краснопірки / Особливості та поради

Фото досьэ риб Бичок кругляк

Риболовля в травні / ловля краснопірки / Особливості та поради

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.

  1 Comment

 1. Анонім
  08.05.2018

  Дякую за інфу. Пішов точити гачки:)