Риболовля в червні ☀ Особливості та поради

Риболовля в Червні

Риболовля в червні

Цей місяць рибалки України чекають з особливим трепетом. У червні відбудеться відкриття сезону риболовлі на водосховищах. Вже закінчився нерест майже у всіх видів риб, ночі стали досить теплі, а значить пора відкривати сезон ночівель. Риболовля в червні – це відпочинок на природі, з багаттям і юшкою!

Не дивлячись на те, що в голові крутиться бабкина приказка:  «іюнь – на рибу плюнь!», рекомендую все ж поїхати на риболовлю. Тим більше, що всупереч народній мудрості, риба в червні зазвичай клює і дуже навіть добре. Це стосується як мирної, так і хижої риби.

Ну і не забувайте, що в червні продовжує діяти заборона на лов раків. На більшій частині України раків не можна ловити до 30 червня.

Риболовля круглий рік - Теоретичні мрії

Що потрібно перш за все відзначити?

Жор карася в червні. Це один з кращих місяців для лову карася. У червні часто в уловах трапляються трофейні екземпляри, а більш дрібні риби клюють взагалі як з кулемета. Карась вже переходить від твариниих насадок до злаків: перловка і парена пшениця, хробак, легка поплавочна вудка, віконце в рослинності на метровій глибині – ці прийоми вам, сподіваюся, знайомі. В кінці місяця карась почне брати і на глибині, а от уночі і на початку червня, шукайте його біля берега.

На ту ж насадку, в тому ж місці, також ловимо ще плітку, краснопірку і коропа! Ці риби в червні починають їсти, і їсти дуже добре. Для них з насадок підійдуть: макуха, кукурудза, хліб і хробак. Короп, краснопірка і плітка в червні лопають усе!

Досьє Риби України Короп у сачку

У першому літньому місяці ще добре ловиться лин. Його можна виманити з рослинності на злаковий прикорм, а з наживок підійде хробак або варена кукурудза.
Тарань, лящ і густера в цьому місяці стоять на глибинах від 5 метрів, там же вони харчуються, а значить при певному підході і їх можна спокусити на клювання. Мабуть, найкраще це зробить перловка, хробак та донка.

Чому “червень – на рибу плюнь”? Та в червні все тільки починається! Наприклад, у хижаків.

Досьє Риби України Сонячний окунь Царьок

Велика частина хижих риб у червні остаточно відходить від шлюбних ігрищ, що безсумнівно позначається на їх апетиті. На початку літа  окунь продовжує жирувати, як і раніше – не постійна вибаглива щука, а судак представлений в уловах в основному жіночими особинами. На початку цього місяця самці судака відходять від охорони малечі, а до його кінця і вони згадують про навколишній корм. Знайти судака можна в наступних місцях:

 • опівночі він починає виходити на мілину, де всю ніч полює на малька;
 • на світанку і до 9-ї години ранку годується на глибоких, крутих брівках;
 • вдень зграями мігрує, пасеться на глибинах 5-10 метрів.

На що і як його ловити? Джиг, тролінг, твічінг, та інший спінінг, а ще ловля на живця –  все це вам на допомогу.

Улов у червні

Спочатку юзабіліті для тих, хто не читає:) Почну з того, що перед вами є дві діаграми. Вони інформують щодо імовірного виду риби, який можливо спіймати у червні в Україні. Окрема діаграма для мирних, і окрема для хижих прісноводних риб. Це скромна порада, на що вам краще орієнтуватись при плануванні риболовлі у червні. Одиниці, звісно, суб`єктивні, але знаю, що вони потрібні багатьом рибалкам для самоствердження. Так от, у розрізі, мрії рибалки у цей місяць виглядають так:

Мирні риби

 • Плітка
 • Короп
 • Краснопірка
 • Густера
 • Карась
 • Лящ

Хижі риби

 • Окунь
 • Щука
 • Білизна
 • Судак
 • Головень
 • Сом

Тягінка річка Дніпро

Ще цього місяця починає харчуватися сом. До кінця червня він це робить все частіше. Чим сильніше прогрівається вода, тим яскравіше проявляє сом активність. Найбільш рекомендовані снасті і методи: квок, донка, спінінг, ловля на живця. З наживок рекомендується пучок хробаків, п’явки і жаба. Вдень сом спить, розбудити його може тільки квок. Активний він у сутінках і вночі. Мешкає в найміцніших, глибоких місцях. Там же його і потрібно ловити.

Головень стабільно активний в червні на перекатах і під кроною дерев. У цих місцях він влаштовує свій “шабаш”. У червні природними наживками для головня будуть великі комахи і жуки, до яких можна додати коника, кукурудзу і невелику жабу. Головень любить течію і вири, тому зупиніть увагу на місцях, що знаходяться до і після перекату.

Окремим рядком в червні представлений жерех. Рибалка на білизну на початку літа може принести масу несподіваних емоцій. Та от: щоб це сталося, слід вам нагадати, що і головень, і жерех дуже полохливі риби, під час їх лову потрібно вести себе дуже тихо.

Ось і все, що я мав вам розповісти про риболовлю у червні в Україні. Залишається лише побажати ні хвоста, ні луски, та сказати: нехай вам щастить!

Підсічка карася

Фото Пташка на Дніпрі

Фото місце для лову на вудку

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.