Риболовля в березні ☀☁ Особливості та поради

Риболовля у березні Поради та інформація

Риболовля в березні | Що на вас чекає?

Традиційно нагадую про головне: у березні відкривається навігація, тому ви можете ловити з човна. Але тільки до нерестової заборони, про яку, до речі, читайте тут.

Березень – місяць серйозних змін в природі. Світловий день стає довшим, сонце починає відчутно гріти, усюди лізе трава, співають птахи, ріки несуть за течією брили льоду. Словом, природа починає приходити до тями після зимового сну, і вже не просто шепоче на вухо, що пора на риболовлю, а наполегливо тягне рибалку на водойму. Встояти проти заклику природи складно. Натхнені чудовою погодою, рибалки хапають вудки і біжать на водойми, звичайно, за умови, що снасть вже перевірена і готова до використання. Якщо з якихось причин заздалегідь не вийшло підготувати снасть, зробити це можна і безпосередньо перед риболовлею, процес досить простий. Навіть обов`язковий.

Риболовля в Україні

Перевірка снасті

Це дуже важливо виконати до риболовлі! В першу чергу перевіряється саме вудилище. Перевіряється щільність кріплення кілець, якщо вудилище телескопічне, то потрібно перевірити плавність висунення колін. Також кільця перевіряються на наявність пошкоджень, навіть невелика зазубрина здатна в короткий термін пошкодити найміцнішу волосінь.

Безінерційні котушки придбали серед рибалок велику популярність, але за ними потрібен особливий догляд. Якщо в зимовий період котушка лежала без діла, є ймовірність залипання механізму, що позначається на її працездатності.

Вирішується ця проблема просто – потрібно поганяти котушку холостим ходом і якщо будуть чутні сторонні звуки, то доведеться її розбирати і змащувати механізм. Не варто забувати і про підшипники, їх необхідно регулярно чистити, особливо той, що розташований в механізмі жилкоукладача, оскільки він більше за інших контактує з брудом і вологою.

Волосінь бажано повністю поміняти, оскільки вона дуже швидко втрачає міцність через різні фактори. Буде дуже неприємно, якщо клюне велика риба, а волосінь не витримає і обірветься. Якщо є запасні шпулі для котушки, на них можна намотати волосінь різного діаметру, щоб у разі чого швидко її замінити.

Принади теж не можна обходити стороною. Спочатку потрібно подивитися, які взагалі є приманки, і не потрібно купувати додаткові. Під час лову спінінгом вкрай важливо мати при собі хоча б 3 види приманок, що відрізняються за розміром і кольором, переваги риби можуть часто змінюватися, і часом підлаштовуватися під умови лову доводиться безпосередньо на водоймі.

Тому потрібно подбати, щоб під рукою були блешні (хиткі і обертові), воблери (поверхневі, середнього занурення, глибокого занурення), силіконові приманки (твістери, віброхвости, рачки, складаючи). З таким набором приманок імовірність гарного улову значно вище. У наявних приманок і гачків необхідно нагострити жала.

Поплавці перевіряються на цілісність корпусу і вушка. Для поплавкової вудки важливо мати і набір вантажів різної ваги.

Ну що, снасті перевірені, тепер можна і помріяти про трофеї…

Улов у березні

Спочатку юзабіліті для тих, хто не читає:) Почну з того, що перед вами є дві діаграми. Вони інформують щодо імовірного виду риби, який можливо спіймати у березні в Україні. Окрема діаграма для мирних и окрема для хижих прісноводних риб. Це скромна порада, на що вам краще орієнтуватись при плануванні риболовлі у перший місяць весни. Одиниці, звісно, суб`єктивні, але знаю що вони потрібні багатьом рибалкам для самоствердження. Так от, у розрізі, мрії рибалки у цей місяць виглядають так:

Мирні риби

 • Плітка
 • Тараня
 • Верховодка
 • Густера
 • Карась
 • Лящ

Хижі риби

 • Окунь
 • Щука
 • Йорж
 • Судак
 • Головень
 • Бичок

Риболовля в березні

Березень є одним з перспективних місяців весни для риболовлі. Коли водойми скидають кайдани криги, вода починає краще насичуватися киснем, сонце починає прогрівати мілководні ділянки, відбувається активізація риби. Як відомо, взимку, коли водойми закупорені льодом, риба відчуває нестачу в теплі і кисні, тому вона малорухлива, мало харчується і практично весь час проводить в зимувальних ямах.

У перші дні місяця риба може бути ще млявою, їй необхідний час, щоб відійти від шокового стану після важкої зимівлі, після чого відбувається активізація клювання. До того ж навесні у багатьох видів риб нерест, тому в березні можна потрапити на справжній жор.

Річка Вовча риболовля в Україні


Риболовля у березні на Вовчій

Хижа риба

Щука. У південних регіонах початок нересту цієї хижачки випадає на кінець лютого – початок березня. Приблизно за тиждень до цього у неї починається жор. Риболовля в цей час особливо добутлива, але потрібно пам’ятати, що щука у березні не дуже рухлива через ікру. Під час лову спінінгом бажано виконувати повільну проводку, за швидкою здобиччю щука і гнатися не стане, оскільки розуміє, що не зможе її наздогнати.

Закінчується час, коли окунь вередував. Цей смугастий хижак знову починає цікавитися блешнями, щоправда, невеликого розміру, оскільки велика наживка в його череві, набитому статевими продуктами, не поміститься. Шукати його слід в місцях впадання у водойму струмків, тому що в таких локаціях багато малька, який, в свою чергу, привертає окуня.

Окремим пунктом ідуть головень та судак. У березні ці риби по справжньому жирують. І якщо судак перебуває на глибоких місцях, то головень починає свою подорож малими ріками. Для лову ікластого найкраще підійде джиг, а головень навряд чи пропливе повз ракову шийку або кульку з плавленого сирка.

Фото Головень на березі

Мирна риба

У березні біла риба не дуже хоче йти на контакт з рибалкою, але бувають виключення. Хода плітки, ляща та тарані по малим рікам. Зголоднілі за зиму, великі зграї метушаться по водоймі в пошуках їжі, за зграями риби йдуть нечисленні зграї рибалок, які намагаються спокусити рибу всілякими приманками.

Застосовуються різноманітні природні приманки, кращий результат показують наживки тваринного походження. Від прикормки в цьому місяці можна відмовитись, оскільки вона не здатна утримати активну рибу на одному місці.

Також у березні верховодка проявляє чудеса ненажерливості. Якщо в інший час рідко хто вирушає цілеспрямовано на її ловлю, то в березні охочих упіймпти верховодку чимало.

Фото риб Тараня, краснопірка та плітка

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.