Риболовля у лютому ❄ Особливості та поради

риболовля у лютому

Риболовля у лютому | Що на вас чекає?

По-перше, нагадую, що риболовля у лютому заборонена:

 • з човна (навігація закрита);
 • на території зимовальних ям (діє відповідна заборона).

По-друге, вам слід знати, що риболовля у лютому дуже небезпечна. На жаль, міцні морози залишилися у минулому. На планеті теплішає…

Яку рибу можна спіймати у лютому?

Лукавити не буду, скажу прямо, що в лютому ловляться в повному обсязі види риб, які можна ще зловити в січні. У лютому погано ловиться лящ і підлящік, але ось плітка  та верховодка цілком собі добре атакують насадки. Кращою насадкою під час лову в лютому буде дрібний опариш, пінка і мотиль. На гачок краще насаджувати відразу кілька личинок, тоді у воді буде з`являтися хоч якийсь рух і це приверне увагу риби. Що стосується вибору снасті, то тут все просто. Звичайна зимова вудка з чутливим кивком, тонка волосінь, максимально тонкі та маленькі  блешні. Якщо ви ловите на течії, то краще за все застосовувати вольфрам, оскільки він дуже швидко падає,та його менше зносить. Під час лову в таких місцях нерідко попадається головень, отже будьте готові до несподіванок.

Ниболовля у лютому

Улов у лютому

Спочатку юзабіліті для тих, хто не читає:) Почну з того, що перед вами є дві діаграми. Вони інформують щодо імовірного виду риби, який можливо спіймати у лютому в Україні. Окрема діаграма для мирних и окрема для хижих прісноводних риб. Це скромна порада на що вам краще орієнтуватись при плануванні риболовлі у другий місяць року. Одиниці, звісно, суб`єктивні, але знаю, що вони потрібні багатьом рибалкам для самоствердження. Так от, у розрізі, мрії рибалки у цей місяць виглядають так:

Мирні риби

 • Плітка
 • Тараня
 • Верховодка
 • Густера
 • Карась
 • Лящ

Хижі риби

 • Окунь
 • Щука
 • Йорж
 • Судак
 • Головень

Тактика лову риби у лютому на великих річках

Насамперед нам потрібно задуматися над тим, як знайти перспективну точку на водоймі. На великих річках перспективну точку виявити не так-то просто як здається, вам доведеться докласти чимало зусиль. Є рибалки, які читають водойму як відкриту карту і це, як правило, вже досвідчені “пінгвіни”, які знають всі перспективні місця і здатні визначити на око наявність риби.

Я рекомендую початківцям рибалкам починати ловлю з мілководних ділянок, але з наявністю течії. Ті, хто женуться за трофеями, знають, що на мілководді завжди присутньо багато малька, а за дрібною рибою виходить годуватися і велика. Ще одна  важлива особливість лову риби у лютому — це правильно замішане підгодовування, яке може виручити. При замішуванні суміші варто пам’ятати, що взимку риба не реагує на солодкі аромати, а вважає за краще не різкі,  затухаючі запахи, наприклад, непогано працює кориця, або ваніль.

Тактика постійного пошуку завжди приносить найкращі результати під час лову білої риби. При цьому не будемо забувати і про любителів лову хижої риби. У лютому багато рибалок ловлять щуку на мілині на жерлиці. У такій риболовлі багато плюсів, але є і свої мінуси. Оскільки температура води низька, та ще й кисню періодично не вистачає, живця постійно потрібно міняти. Ось так виглядає риболовля у лютому.

Зимова рибалка з криги все що вам потрібно знати


Обмерзання кілець

Риболовля в лютому у відлигу

Лов на спіннінг у лютому

Спінінгістам теж доводиться дуже туго, навіть атрактант не рятує у боротьбі з низькими температурами, а волосінь раз у раз застигає в кільцях. Найголовніше для спінінгістів, які захоплюються ловом хижої риби взимку – це знайти правильне місце і підібрати гарну приманку з пасивної грою. Напевно, у кожному великому місті є такі місця, де тепла вода зливається в річку з заводу. У таких місцях постійно підтримується хороший термоклімат і температура води у нормі. Як водиться, на зливи великих заводів виходять годуватися і погрітися дрібні рибки, тут завжди багато верховодки та плітки, а  за ними на полювання виходять в`язь, окунь і, природньо, щука.

Взимку, а саме у лютому, добре працюють твістери і віброхвости, при цьому потрібно враховувати, що виручають приманки маленьких розмірів і тільки фірмових виробників. Непогано по холодній воді працюють дрібні воблери кренки і мінноу. За рахунок того, що всі кренки шумові, вони привертають рибу з великої відстані, і все, що залишається рибалці – це провести приманку в правильному місці і дочекатися кльову! Пам’ятайте, що на одному місці довго затримуватися не потрібно, необхідно постійно переходити від місця до місця. І шукати рибу.

Риболовля в січні в Україні — відлига

Підсумок по риболовлі в лютому. Я вважаю, що лютий і період глухої зими – це найважчий час для лову риби. Правильна снасть, гарне місце, фірмове підгодовування і великий досвід – тільки такі складові здатні дати надію рибалці і не залишити його без улову в Україні. Гнучка тактика – ось чого потребує риболовля у лютому, а ще дуже, дуже багато терпіння. Ні хвоста, ні луски!

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.

  4 Comments

 1. Бобік
  12.02.2018

  Дякую за те що тепер вас можна читати українською! Нарешті це сталося…

  • admin_Fish
   12.02.2018

   Сам в шоці:)

 2. buzz video youtube
  20.02.2018

  Elle fait état de 1,5 milliard de vidéos vues.