Плітка досьє риб

ПЛІТКА ЗВИЧАЙНА

ЛАТИНСЬКА НАЗВА: Rutilus rutilus

РОДИНА: Коропові

Розповсюдження по території
Харчова цінність
В`ялена риба
Рівень спротиву
Імовірність клювання

РОЗПОВСЮДЖЕННЯ В УКРАЇНІ

Звичайна плітка зустрічається по всій Європі, і Україна не є винятком. Її можна зустріти як в річках, так і в стоячих водоймах. Мешкає вона у каналах та водосховищах, це дуже поширена риба, вона існує майже в усіх водоймах шо знаходяться на території України.

Досьє риб Плітка

ІХТІОЛОГІЯ

Головна візуальна відмінність плітки від краснопірки та тарані – колір очей. У плітки він криваво-червоний. Так само, відрізняється кількість м’якого пір’я на спинному плавці (у плітки їх 10-12). Але не тільки візуальними ознаками відрізняється ця риба від подібних, а тим, що мешкає вона в зграях, в місцях з повільною течією, під захистом  нависаючих крон дерев. Основний раціон харчування – тваринний (личинки, ікра, дрібні рачки). Виростає плітка розміром більше 50 сантиметрів і вагою більше двох кілограмів. Тривалість її життя сягає 21 року.

Вбрання шлюбне плітка / Нерестова хода плітки

Нерест у цієї риби іде при температурі води вище 8 градусів за Цельсієм, в притоках великих річок. У цей період самці пріміряють наряд з шорсткістю на лусці, і зябровій кришці (так званий шлюбний) і слідують проти течії до місць нересту.

Нерест плітка вбрання

ОСОБЛИВОСТІ ЛОВУ

На відміну від краснопірки, плітка уникає водної рослинності, і її не зустріти на сильно замулених ділянках. Вона надає перевагу мілководним місцям, що добре прогріваються, та тим, що розташовані далеко від сильної течії. Нерідко плітка супроводжує коропа і харчується його недоїдками у вигляді дрейсени. Як і краснопірка, також годується різним живим і злаковим кормом. Найбільш успішний лов плітки на фідер. Вона охоче ​​клює на так званий “метод”.

Плітка навесні

Плітка – одна з тих риб, яка є в уловах рибалок круглий рік. Все, що вам потрібно запам`ятати: якщо навесні і влітку плітка активна на мілині, то пізньої осені та взимку шукати її потрібно в глибоких місцях з повільною течією. Улюблені наживки – хробак, мотиль, кукурудза, пшениця, перловка, опариш, хліб, манка і тісто.

СЕЗОН ЛОВУ І ЧАС ЖОРУ

Найкраще плітка клює під час нерестової ходи, найгірше вночі. Як і у інших коропових, найбільш активні крупні екземпляри на межі дня і ночі. Найкраща пора року для лову плітки — весна.

Квіточка пліточка

ІДЕАЛЬНІ УМОВИ

Весняний день з мінливою хмарністю, невеличким дощем та помірним південнним вітерцем.

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТІЛА

Це гарна рибка з червоними або помаранчевими плавниками. Тіло довгасте, сплюснуте з боків. У роті знаходяться глоткові зуби. Луска не крупна і легко знімається.

Плітка на Дніпрі

ГАСТРОНОМІЯ

Плітка прекрасна і в’ялена, і копчена, і смажена. Юшка з великої плітки нічим не гірше юшки із щуки. До того ж вона легко чиститься. Існує легенда про те, що раніше цю рибку називали царською за неповторний смак.

СВІТОВІ РЕКОРДИ

Найбільша плітка була спіймана в Німеччині, і мала вагу 2.58 кілограмів.