Лов окунів ✔ А ви знаєте, що…

Фото Окунь на ультралайт

Хороша насадка при лові окунів – невеликий мальок, який навіть “заснув”. Він проколюється гачком в обидві губки знизу, займає у воді горизонтальне положення, і під час руху блешні здається живим. Звичайно, на живого малька ловити краще. Його насаджують, проколюючи спинку ближче до хвоста або верхню губу.

У теплу пору має сенс перевіряти снасть частіше, оскільки в цей час окунь зазвичай знаходиться біля поверхні води, і його клювання може бути непомітним. Хоча найчастіше кльов виявляється стрімким ударом по мальку.

Навесні окунь живе на схилах ям: дрібні екземпляри –  у мілкіших, “горбачі” – в більш глибоких місцях. У цей час треба використовувати одну важку блешню і невеликий воблер або чутливі “пелюстки”, також я вважаю за краще ловити окуня в таких ямах на невеликий джиг до 10 гр.

Фото Окунь на Дніпрі Кізлевий о

Влітку, починаючи з середини червня, окуневі зграї переслідують здобич на ранковій і вечірніх світанках в районі глинистого грунту, кам’янистих мілин і крутих кам’янистих і скелястих берегів, біля самої берегової лінії. В цей час попереду на доріжку слід ставити маленькі воблери, а ззаду -маленькі ложки або пелюстки.

Влітку на великих плесах окуневу зграю можна знайти, якщо опустити такий якір, який ковзає по дну, а човен при вітрі повільно пересувається. Використовують донки з важкої болісний і додатковим повідцем довжиною близько 15 см. На повідку повинен бути середнього розміру гачок, а в якості насадки цілком може підійти дощовий черв’як. Човен повинен рухатися так повільно, щоб блешня проходила понад самими дном. Після виявлення зграї риб човен слід відразу заякорити.

Товари сайту Рибалка в Україні

Великі окуні, як правило, тримаються подалі від берегів, ганяючись за косяками дрібної риби. Однак увечері вони повертаються ближче до мілин і берегів на ночівлю. Завдяки такій добовій міграції на вечірній і ранкової зорі їх можна зловити в таких місцях.

Місця лову окунів на вудку слід постійно шукати, оскільки час жору окунів у їх “їдальні” змінюється. Також змінюється і глибина місцезнаходження окуня. Насадка не повинна бути весь час однією і тією ж. Прибувши на місце вудіння, слід закинути дві або три вудки, на кожній – різна глибина і насадка. Так визначають глибину, де знаходиться риба і яка наживка їй більше смакує.

Фото Окуні Васильківка

Навесні і влітку окуні тримаються на мілководді. Восени, по мірі охолодження води, вони йдуть в глибину і знаходять там шари більш теплої води. Тоді і рибалка повинен переміщатися. Окуневі зграї в цей час слід шукати біля берегів, що стрімко сходять до значної глибини. Чим холодніше вода, тим повільнішим є клювання окуня. Якщо вдається залучити насадкою одного окуня, то і в іншого пробудиться інтерес до неї.

Великий окунь пізньої осені знаходиться вже в “зимової формі”. Його більше приваблює блешня, на хробака ж можна наловити лише дрібних окунів.

Коли зграя знайдена, то часто першим хапає приманку щуплий, спритний і великоокий полосатик. Лише одне це може викликати у всієї зграї заздрість. Наступних вже не треба заманювати: вони йдуть охоче, все більші. Останні будуть знову маленькими. Якщо в лунці не виявиться ніяких ознак клювання, можна спокійно переходити на інше місце, зграя напевно пішла.

Фото Окунь на гачку

Часто в кінці зими окуні плавають в середніх шарах води або біля самого льоду, багато рухаються і годуються. Вони люто хапають блешню, нібито бояться, що ласий шматочок зникне.

При лові окуня блешнею не забувайте, що він може змінювати рівень стоянки і руху, піднімаючись високо над дном. Іноді, в гонитві за мальком і при його пошуках, окунь піднімається майже до самої поверхні льоду. Тому в пошуках окуня слід перевірити всі горизонти водних глибин.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.