Лов головня вночі ✔ Особливості та поради

Лов головня вночі

Хто б що не говорив, а головень – риба найцікавіша. Риба не найбільша, але екстрим під час її лову відчувається куди більше, ніж при ловлі сома або судака. Або ви поставитеся до головня всерйоз, і отримаєте довгоочікувану порцію адреналіну, або зіпсуєте риболовлю так, що її муки вам запам’ятаються надовго. Головень не з тих риб, яких можна зловити «за компанію» з іншою рибою, а тому, якщо ви зібралися йти на головня, від іншої риби потрібно відмовитися. Вважаю лов головня вночі — найцікавішою риболовлею, тому хотілося б поділитися деяким досвідом.

Лов головня вночі, що потрібно знати?

Безпосередньо «ловити» головня досить просто. Навіть дуже просто, практично кожен закид може приносити по головню. Але це тільки в тому випадку, якщо вам вже відомо, де він. Куди складніше головня знайти. На це йде не одна година, а якщо річка ще й незнайома, слід готуватися до пари-трійки “пустих” нічних виїздів.

Лов головня вночі на течіїЗнайти головня важко ще й тому, що його денні стоянки абсолютно не збігаються з нічними. Наприклад, вдень цілком вдало складається рибалка біля повалених у воду дерев, особливо якщо дно тут глинисте або піщане. Вночі ж ви тут кльову не побачите. Аналогічна картина і в глибоких закоряжених ямах під обривчастими берегами. Подумати тільки, яке ж це райське місце для денного лову головня, а от вночі тут – тиша і спокій. Отже, де ж вночі шукати головня?

Риболовля на головня вночі

Вночі головня слід шукати на каменях. Підводні гряди каменів, окремі валуни, всілякі підводні перешкоди і лабіринти – все це нас дуже цікавить. Крім кам’янистого дна, на ділянці повинна бути присутня і сильна течія. Чим сильніше тече річка – тим більше ймовірність зустріти головня. Також слід звертати увагу і на глибину – головень, як правило, тримається на мілководді, і на глибинах понад 2 метри не зустрічається. Мілководні кам’янисті ділянки з бурхливою течією можуть зустрічатися як в прибережній зоні, так і на великій від берега відстані. Але помічено, що на віддалених від берега ділянках зустрічаються більші особини головня. В цілому, якщо вдається знайти 3-4 ділянки з вищеописаними характеристиками, то на одній з них напевно буде стоянка головня.

Спіннінг на головня

Снасті для лову головня вночі

Але на цьому складності в пошуку головня не закінчуються. Єдиним підтвердженням наявності на ділянці головня є його клювання. А ось тут головень проявляє свій вибагливий характер. Якщо воблерок проходить на півметра нижче або вище місця, де тримається риба – клювання не станеться. Тому бажано мати 3 воблери з різними глибинами занурення – 1, 1.5, і 2 метри. Довжина їх не повинна перевищувати 6 см, а найоптимальнішими розмірами будуть 3-5см.

Найчастіше зграйки головня знаходяться біля самого дна, і застосовувати доводиться воблер з 2-метровою глибиною занурення. Якщо глибина занурення вгадана, то клювання йтимуть одне за одним. І риболовля може тривати, поки рибалка не виловить останнього головня. Але часто бувають і “перебої настрою”. Таке трапляється годині о 3-4 ночі. Тільки що головень брав відмінно, і раптом різко кльов припиняється. У такому випадку іноді допомагає особливий тип проводки. Потрібно постаратися вести воблер так, щоб лопатою він «орав» дно. Через це клювання часто поновлюється.

Нічний головень

Нічна ловля головня має звичай закінчуватися з першими променями світанку. Як правило, після 5 години ранку вже кльову не відбувається, хоча риба часто залишається на колишніх місцях. За допомогою ехолота я помічав, що зграйки головня зі своїх місць не йдуть. Не можна сказати, що вночі головень зміщується зі своїх денних стоянок на кам’янисті ділянки річок, і навпаки. Риба, як правило, залишається на своїх місцях в будь-який час доби. Але на кам’янистих ділянках головень проявляє активність вночі, а біля обривистих берегів і під деревами – вдень. Такий ось чудовий феномен. До речі, це не ще не все, що стосується питання “Лов головня вночі”… Слідкуйте за новими записами.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.