Про тих, хто ловить ляща “на тиць” ?

Лов ляща на тиць, або Про тих, хто ловить ляща "на тиць"

Справжній рибалка може проспати світанок, але додому все одно повернутися з хорошим уловом

Взагалі-то рибалки називають цю ловлю по-різному: то “на тиць”, то “на втик”, то ще як-небудь. І завжди несерйозно! Напевно, так виходить завдяки захоплюючому, веселому характеру такого способу лову ляща.

Це, по суті, радикальний відхід від вікових традицій. Адже зазвичай ловці лящів використовують велику насадку: парений горох, хробака, або навіть декілька, манний кругляк величиною з лісовий горіх, пензлик гнойових черв’яків. Вона кладеться на дно, навколо неї розкидається підгодовування, після чого рибалка починає терпляче чекати, коли у лящів прокинеться голод. А це може статися не тільки на рано вранці, а й вночі, і, що особливо цінно, серед дня. Тому рибалка може проспати світанок, але додому все одно повернутися з гарним уловом.

Однак в спекотні дні лящ часто буває дуже обережний і розбірливий: приманку пробує на смак, але не ковтає, і поплавець не викладає. Навіть досвічені рибалки в цей час бувають з порожніми садками, чого не скажеш про тих, хто ловить “на тиць”.

Ловля на поплавець

Снасть для цієї риболовлі помітно відрізняється від тієї, яка використовується прід час традиційного лову ляща. Застосовувати “лящеві” поплавці з довгою антеною, а тим більше – з гусячого пір’я категорично не раджу. Краще візьміть звичайний поплавець для проводки: у нього висока чутливість, а вона вам буде потрібна в першу чергу. Вагу грузила треба розрахувати ідеально – так, щоб поплавець тонув у воді майже до антени, але все-таки крихітна частина його тіла була над поверхнею.

Відстань між грузилом і гачком встановлюється невелика – 5-7 см. Гачок береться маленький, з коротким жалом. На нього насаджується крихітний катишок чорного хліба або присмаченої горохом манної каші. Він повинен не лежати на дні, а висіти трохи вище його.

Чекати, поки лящ втопить або викладе поплавець, при лові “на тиць” безглуздо. Підсікання повинне піти негайно після першого ж легкого (ледве помітного оку!) деренчання поплавця. Справа в тому, що лящ, коли він ситий, просто грає насадкою: на секунду бере її до рота, потім випльовує. Спочатку недосвідчені рибалки плутають це незвичайне клювання з грою мальків і говорять: “Знову дріб’язок поплавець смикає!” Коли ж вони відчують “малька” на гачку, то сильно дивуються.

Риболовля в Украъны

До лову “на тиць” треба пристосуватися: не тільки відпрацювати реакцію, але й навчатися візуально відрізняти клювання ляща від ворушіння поплавця вітром або грою мальків. Це не так складно, як спочатку може здатися. Ні хвоста ні луски!

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.