Про лов судака навесні ⚓ Де його шукати, та чим ловити?

Лов судака навесні на джиг

Всупереч існуючій думці, що весна – не рибальська пора, навесні судак ловиться, і ловиться дуже навіть непогано. Інша справа, що принцип його весняної лову в корені відрізняється від літнього. Інакше відбувається пошук стоянок ікластого, інакше підбираються приманки, і інакше поводиться сам ікластий, вважаючи за краще байдуже ставитися до своїх улюблених засідок. Літнє правило «вдень шукай судака на глибині, а вночі – на мілководді» ранньою весною зовсім не працює. У березні, квітні та травні судак постійно знаходиться на великих глибинах, це спостерігається і вдень, і вночі. Причому, тримається він зовсім не на мілководдях. Глибина в місцях його весняного скупчення іноді сягає 10-15м.

Весною, як і практично всі прісноводні риби, ікластий йде на нерест. Період нересту у судака може починатися з кінця березня до останніх чисел травня. До нересту у судака має звичай починатися жор. Однак, відстежити період інтинсивного клювання не так вже й просто. Період весняного жору  судака збігається з весняним паводком, причому, з періодом найбільш швидкого підвищення рівня води. В цей час судак бере дуже добре, буквально кожен закид здатний приносити по екземпляру. Але цей період жору дуже нетривалий, триватиме він щонайбільше тиждень-два. А потім кльов раптово зникає, і про лов судака навесні доводиться забувати. На жаль, мені відомі випадки дуже агресивного захисту кладки самцями судака. Доречі, під час нересту зазвичай вони не годуються, але захищаючи малюків кидаються навіть на “слонів” :).

Лов судака навесні

Пошук такої риби як судак навесні

На відміну від літнього періоду , навесні ікластого слід шукати не біля перспективного рельєфу, а в місцях його безпосереднього скупчення. Місця ці можуть бути практично де завгодно, незалежно від рельєфу дна. Зграї судака тиняються під мостами, неподалік від зворотних струменів течії, і в безлічі інших місць в акваторії річки. Але краще, як правило, тихі місця – такі собі невеликі зони уповільненої течії. Щоб знайти весняного судака, потрібно бути готовим активно переміщатися по річці, і обловлювати масу ділянок. Навіть якщо запримітили ехолотом непогану западину, бровку або обрив, не варто тут затримуватися, якщо після декількох закидань кльову не було.

Снасті для лову судака навесні застосовуються ті ж, що і влітку. 2.5-3.5 – метрове вудилище швидкого ладу (тверда палиця з м’яким кінчиком). На вудилище чіпляється легка, компактна котушка з запасною шпулею і потужним фрикціоном. Навіть в літню пору судак не виявляє особливого завзяття при виведенні, а навесні і зовсім опору не видно. Тому силовими характеристиками котушки можна трохи знехтувати. Волосінь – обов’язково плетінка. І тільки приманки для лову судака відрізняються від літніх.

Навесні в ходу джигінг. Вибираємо 3-7- сантиметрові віброхвости. Оптимальний варіант – Predator машиномасляного кольору, але непогані результати приносять й інші силіконові приманки. Весняного судака непогано ловлять і на віброхвости фірм Manns і ProfiBlinker, і на новомодний їстівний силікон.

Досьє риби України Судак на мішку

Способи лову судака навесні

На жаль, клювання крупного судака навесні бувають дуже рідко, і основна наша здобич – судаки вагою від 0.7 до 1.6кг. Іноді бувають винятки, але це велика рідкість. Для успіху на риболовлі потрібно відстежити період швидкого паводку, тоді і потрібно вирушати на охоту за весняним судаком.

Лов навесні потребує зусиль: рибалки постійно переміщаючись по річці, обловлюють якомога більшу кількість ділянок. Виявивши удар, зупиняються, і продовжують риболовлю в цьому місці. Навесні часто доводиться міняти тип проводки. Буває що судаку подобається рівномірна, буває – ступінчаста проводка, часто доводиться повільно вести приманку, вішаючи її вудилищем і злегка підмотуючи волосінь. Якщо період жора вгаданий, кльов дуже тішить – цілий день можна просидіти на одній ділянці.

Припиняється весняне клювання так само стрімко, як і починається. Ще вчора ви ловили судака під мостом, а вже сьогодні за весь день помітили 1-2 невиразні клювання. Це, на жаль, означає, що весняний жор судака підійшов до кінця, і логічніше переключитися на ловлю окуня або щуки.

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.

    1 Comment

  1. Михайло
    05.03.2018

    самець дійсно не годується але кидається на усіх. А ще гнізда вони роблять на значній дистанції один від одного. тому лов такий важкий