Ловля судака вночі ☁ Корисні поради

Досьє риби України Нічний хижак судак

Риболовля влітку

На перший погляд ловля судака вночі — це просто. Але влітку — це не зовсім так.

В цей час ікластий харчується в основному вночі, а днями ховається від спеки в глибоких закорчованих ямах і не проявляє ніякої активності. Спіймати судака влітку на звичний багатьом джиг, стає дуже проблематично. Якщо навіть спінінгістові і вдається виявити скупчення хижака, то змусити його взяти приманку не так просто. Нерідко судак просто буцає її, а то і зовсім ігнорує. Влітку одним з найрезультативніших способів лову, здатним принести результат, стає нічна ловля судака. Цим способом його ловлять рідко, оскільки він вимагає специфічного підходу і досвіду в поводженні з снастями в темний час доби.

Воблери

Кращою приманкою для нічного лову судака без сумнівів є воблер. Однак, не кожен воблер ефективний в лові ікластого. Щоб приманка працювала, і її можна було б охрестити «судаковою», вона повинна відповідати таким критеріям:

 • працювати на найповільнішій рівномірній проводці. Добре, якщо воблер буде коливатися і на паузах, тільки за рахунок течії;
 • стійка робота на течії;
 • створення досить гучних вібрацій у воді для того, щоб ікластий міг помітити воблер;
 • гра воблера не повинна бути занадто розмашистою. Приманка повинна якомога чіткіше імітувати поведінку малька вночі;
 • гострі і потужні гачки для надійної підсічки.

Кращі воблери виробництва Японії Major Craft Zoner MinnowНайпоширенішими воблерами для лову ікластого вночі вважаються мінноу. Довжина судакових «міношек» зазвичай становить від 7 до 12 см, а робоча глибина не повинна перевищувати 1-го метра. Також для нічного лову ікластого можна застосовувати і SSR-кренки з робочим горизонтом не більше 30 см. Типовими воблерами для нічного судака є:

Major Craft Zoner Minnow 110 SPZipbaits Rigge 90F або Craze SSR, Smith Jib 90F, Jackall Chubby SSR або Cherry Zero Footer, також рибалки дуже цінують Lucky Craft Pointer 100 SR.

Особливу увагу слід приділити приманкам, що накопичують світло. Нерідко вони дають чудовий результат, особливо при лові активного судака. Такі приманки слід періодично підсвічувати ліхтарем.

Техніка лову

Нічна ловля судака ведеться переважно на мілководних ділянках, мілинах, косах, а також уздовж берегових перепадів глибин. Приблизна поведінка судака вночі в літню пору виглядає так:

 • на вечірній зорі ікластий виходить на бровку, де починає полювати переважно біля дна, зрідка піднімаючись у товщу води;
 • з настанням темряви судак підходить на мілину, про що свідчать гучні сплески на поверхні;
 • зазвичай, найбільш пікові періоди активності ікластого вночі припадають  опівніч і на третю-четверту години ранку. Ці часові показники можуть варіювати в ту чи іншу сторону, але на невивченій водоймі можна дотримуватися вищенаведених даних;
 • тільки починає світати, судак знову відходить на бровку, де за інерцією може продовжувати харчуватися ще протягом кількох годин;
 • з появою сонця ікластий спускається в ями, причому клювання в більшості випадків сходить нанівець.

Сама ж техніка лову нічного судака досить проста. У 9 з 10 випадків достатньо звичайної рівномірної проводки воблера з повільною швидкістю. Іноді застосовують проводку з паузами, так звану stop & go. Можна застосовувати проводку поперек течії з плавними потяжками і уповільненнями. В цілому, з проводками при лові судака вночі потрібно експериментувати і підбирати оптимальну для того місця і саме в той час. Це доречно робити і при інших способах лову хижої риби.

Лов головня вночі

Снасті

Обов’язково варто сказати і пару слів про снасті для нічного лову ікластого. До спінінгу особливих вимог немає. Єдине, що “сопливі” прути та ультралайтові не зовсім підійдуть. Оптимальною буде палиця довжиною не більше 2,40 метра і тестом до 15-18 грамів. Котушку також можна взяти будь-яку, але з умовою, що вона добре кладе шнур і не кидає петлі. Інакше, отримавши “бороду”  вночі, риболовлю можна закінчувати і їхати додому.

Нічна риболовля

Важливі дрібниці

Перш ніж відправлятися на нічну ловлю судака, спінінгісту варто подбати про наявність у своєму рибальському рюкзаку таких речей, без яких виходити на нічну риболовлю небажано:

 • джерело світла. Зазвичай беруть налобний і ручний ліхтарики. Бажано взяти кілька ліхтарів, або запасні акумулятори та батарейки;
 • теплий одяг. Незважаючи на літню спеку, ночами температура може опускатися значно вниз. У той же час одяг має бути вільним та не сковувати рухів, особливо в зоні рук. Бажано, щоб одяг був багатошаровий, що дозволить легко пристосуватися до температури повітря з урахуванням рухової активності;
 • а ще вам точно не будуть зайві репеленти від настирливих комарів.

От такі ньюанси. До речі, це на перший погляд багато мороки. Успішна ловля судака вночі всі ваші “труди” — компенсує!

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.