Чи подобається вам спінінг так, як мені?

Фото спінінгист на човні

Безсумнівно, риболовля – одне з найбільш захоплюючих занять багатьох чоловіків  і нерідко – жінок. Для когось це хобі, для когось – спорт, комусь – просто приємне проведення часу. Існує безліч способів лову риби. Кожен з них по своєму цікавий, але для мене найбільш захоплюючим залишається лов спінінгом. Ніде правди діти – я теж іноді виїжджаю на риболовлю з донними і поплавочними вудками, і це доставляє мені не мале задоволення, особливо коли виїжджаю на дві-три ночі, але все одно спінінги у мене з собою майже завжди.

Дайва Мегафорс та Фаворіт Абсолют

Ловля спінінгом може асоціюватися з полюванням, але тільки в цьому випадку об’єктом полювання виступає хижа риба. Спінінгіст повинен знайти місце лову, підібрати приманку і проводку, на яку буде клювати риба. Приманка виготовляється таким чином, щоб в поєднанні з проводкою максимально імітувати малька, жучка, рачка або іншу кормову базу, на яку буде полювати хижак. Про блешні, їхню гру, як вона залежить від проводки я постараюся розповісти в наступних статтях, а тут лише про захоплення…

Вид риболовлі зі спінінгом вимагає від людини витривалості, хорошої фізичної підготовки, не кажучи вже про знання і вправність у поводженні зі спінінгом. Іноді доводиться пройти по берегу річки не один кілометр в пошуках здобичі, обловлюючи знайомі і незнайомі місця, пробираючись крізь зарості і піднімаючись скелястим берегом. А коли ти практично впевнений, що хижак причаївся тут, у знайомій тобі затоці, ти робиш проводку сподіваючись виманити трофей із засідки. Змінюючи приманку і проводку, в надії обдурити рибу може пройти не одна година.

Фото улов на СамаріІ ось сонце вже опустилося за обрій. Ти повертаєшся до місця стоянки, тягнеш на собі улов, або повертаєшся порожнім, але повним вражень від побаченої краси природи, отримавши новий досвід в техніці лову і виведення, робиш аналіз помилок, допущених в цей раз. Чому я не зміг реалізувати те клювання, або вивудити той великий екземпляр? Такі питання задаєш ти собі, а коли знаходиш відповідь і підтверджуєш його на практиці в наступні рази – стаєш досвіченішим. Так і приходить майстерність.

Фото Корчі на Самарі

Прийшовши до точки привалу, зустрівши там або дочекавшись друзів з якими приїхав на рибалку, вечеряємо разом біля багаття, ділимося отриманими враженнями і зробленими висновками. І це все на природі, на свіжому повітрі, в стороні від міського шуму і пилу. Повечерявши і поділившись враженнями лягаємо спати. Завтра вранці я обловлю той корч, де у мене був схід, і ще кілька хороших ударів і обов’язково візьму той трофей, який сьогодні виявився трохи спритнішими за мене і обережнішим, ніж я очікував….

Народився я майже в очеретах, на березі Волги, в районі з назвою Світлий Яр. З молоком матері, ввібрав в себе любов до риб і їх ловлі. З вудкою, пам’ятаю себе з п’яти років. Може тому-то і пропустив повз вуха основні уроки правопису. Роблю значні помилки, і не правильно розставляю коми. В даний час, намагаюся створити зручний інформаційний ресурс для українських рибалок, ну і трохи оформляю це як блог.