Радий за вас, ви опинилися на сайті “Рибалка в Україні”. Тут запропоновано безліч відповідей на питання, пов’язані з ловом риби в нашій країні. На цих сторінках ви можете ознайомитися з правилами, дізнатися про дозволені знаряддя і місця лову. Про риб, що знаходяться під охороною держави і про вартість риболовлі в Україні. Я детально розповім вам про те, до чого повинні бути готові гості нашої країни і де їм краще не подорожувати. Підкажу як, де і що можна зловити в Україні навіть новачкові, а ще я хочу кожному рибалці прищепити любов до природи. І змусити кожного її берегти. Наша земля цього заслуговує!

Де можна ловити рибу в Україні?

Насамперед вам необхідно знати — Україна природно обдарована Богом і тому рибальство тут – це майже опій! Дніпро, Дністер і Дунай в нашій країні тісно переплетені з маленькими річками і струмками. Величезні водосховища, лимани і моря, гірські озера і комерційні ставки, річки і канали – для риболовлі в нашій країні є маса місць. Найкрасивіших і дивовижних. На цій сторінці я намагався зібрати найбільш цікаву інформацію про наші водойми. Рибалка в Україні почуває себе добре саме тут.

Річкова система

У нашій країні для риболовлі придатні тисячі водойм. Найбільше - річки і струмки. Уявіть собі, їх в Україні 71139! Величезна цифра, але для риболовлі підходять не всі. Є струмки, в яких не водяться риби, а є і річки, в яких рибу ловити заборонено! (Наприклад, це Прип'ять і її річкова система - Уж, Брагинка, Сахан, Ілля ...) Із струмків вода надходить в дрібні річки, ті в свою чергу живлять більш повноводні і т.д. Великі - Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг і Сіверський Донець течуть переважно з північного заходу на південний схід, збираючи водостік з більш дрібних. Кінцева точка їх перебігу - це моря : Чорне та Азовське. Основні характеристики річкової системи наступні:

248264
ЗАГАЛЬНА ПРОТЯЖНІСТЬ РІЧКОВИЙ СИСТЕМИ, км
4000
РІЧОК ЗАВЗДОВШКИ БІЛЬШЕ 10 км
160
РІЧОК ЗАВДОВШКИ БІЛЬШЕ 100 км
87.1
ОБЪЄМ РІЧКОВОГО СТОКУ, км куб

Водосховища, лимани, ставки і озера

Є популярними водоймами для аматорської риболовлі. Давайте розглянемо цікаві факти

Озера та лимани

На території нашої країни знаходиться понад 20000 таких водних об'єктів. З них більш 7000 мають площу 0,1 кв. км. і більше, а 43 більше - 10 кв. км. Є солоні і прісні, заплавні і кар'єрні ... Найбільше озеро - Ялпуг, його водне дзеркало має площу 149 км. кв.

Водосховища

Якщо відштовхуватися від початку 2014 року, то в Україні були наявні 1103 водосховища. Загальна площа водних дзеркал - 247586 гектарів, в них знаходиться 55315,8 млн. М³ води. Найбільша кількість водосховищ знаходиться в річковому басейні Дніпра - більше 45%, або 498 штук. Найбільше за розозміром - Кременчуцьке (2252 кв. Км), найбільше за вмістом води - Каховське (18180 млн. М³)

20000
СТАВКІВ, ОЗЕР ТА ЛИМАНІВ
149
ПЛОЩА НАЙБІЛЬШОГО ОЗЕРА, км. кв.
1103
ВОДОСХОВИЩА
55316
ОБСЯГ ВОДИ У ВОДОСХОВИЩАХ, млн. м³

За яких умов вам це доступно?

Лише за умови дотримування ПРАВИЛ РИБАЛКИ! Тут ви безкоштовно зможете підвищіти рівень знання правил. Для цього реєструйтесь як учасник, та навчайтесь. Моя мета - донести правила максимально доступною мовою, а кожен досвічений рибалка в Україні - для мене це маленькій камінь у фундамент української національної свідомості!